3 tipy jak se naučit pózovat

Každý máme za život minimálně pár významných událostí, na kterých chceme vypadat dobře. Připravil jsem pro vás několik základních tipů pro pózování, které jsou základem každé dobré fotky s lidmi.. Nezáleží na tom, zda jde o focení nevěsty během svatebního dne, portrét na firemním večírku, či neformální rodinná společná fotka. Umět dobře pózovat se hodí po každého.

Být modelkou / modelem není jen o štíhlé, vypracované postavě a přitažlivém obličeji, patří k tomu i schopnosti jako znalost svého těla, spolehlivost i spontánnost, komunikativnost.. ale o tom třeba jindy. Pro modelku je zásadní schopnost umět pózovat.

S lecčím vám může pomoci zkušený fotograf, ale věřte že i on má při focení plnou hlavu práce (i když to na první pohled nejde vidět – což je základ pro to aby se model cítil komfortně:). Proto je velkou výhodou umět alespoň pár základních póz co vám sluší.

Jak tedy na pózování?

1, zrcadlo je váš přítel
Začínajícím slečnám / pánům doporučuji trénovat různé pózy a výrazy obličeje před zrcadlem. Větší zrcadlo s dostatečným odstupem je určitě výhodou. Je to nejjednodušší způsob jak si rychle ověřit, že vám daná póza sluší a že máte „dotažené detaily“.

2, všímejte si svých rukou a nohou
Končetiny dokáží o člověku velmi mnoho prozradit, proto na ně při pózování nezapomínejte. Ruce a nohy souvisí s řečí těla, tedy i s čitelností a s čistotou výsledného obrazu. Koukejte jak modelky málo či moc propínají ruce, kam ukládají prsty, jak stáčí boky, kam směřují ruce a nohy.. jak se orientují k fotoaparátu.

3, inspirujte se od nejlepších
Projděte si pár časopisů zaměřených na současnou módů a lifestyle. Aby vám aktuální fashion, beauty a business pózy seděly, je potřeba je trochu „nakoukat“. Všimněte si, že modelky dokáží s každým záběrem fotografa změnit svoji pózu a výraz. Zkušený fotograf vám může dát tipy během focení, ale většina pózování by měla být na vás. A nebojte se, pokud nejste profesionální modelka, nikdo od vás nebude očekávat 100 dotažených póz za jednu minutu:)

Tedy načerpejte inspiraci a zároveň si sami utřiďte to, co se vám líbí, a co by jste rádi vyzkoušeli. Můžu doporučit časopisy / weby jako HARPER’S BAZAAR, VOGUE, ELLE pro muže např. ESQUIRE, MUŽIVCESKU.CZ

Focení může být zábava:) tak si ho užijte

Jednoduché pózy s častým využitím

 

Povedené neformální pózy

 

Praktický přehled póz pro ženy