3 nejoblíbenější Canon objektivy (které nedám z ruky)

Technika

Když dlouhodobě fotíte jedním systémem fotoaparátů, tak je to nepochybně proto, že jste si jej oblíbili jako já. I když jsem permanentní tester/měnič různých foto systémů.. (souběžně využívám výhod více systémů, fotil jsem se Sony Alpha fulframe i aps-c, M4/3 Panasonic / Olympus, Nikon, Samsung, i výborným a vyrovnaným systémem Fujifilm..), ale s Canonem jsem vydržel nejdelší dobu.

Dnes vám představím 3 čočky, které mě u systému Canon vnitřně oslovily a které dlouhodobě používám. Né že by u konkurence neexistovaly stejné ohniska, ale kombinace vlastností objektivu, jako je váha, velikost, optický výkon, spolehlivost, wow efekt, cena, ergonomie..  které se tabulkově těžko porovnávají, jinde nenabízí a v této kombinaci jsou pro mě výjimečné.


3_skla_01_by_martinvlcek.com
Canon 50mm 1,4 USM

Můj neoblíbenější objektiv od počátku, co fotím na full frame zrcadlovkách Canon. Objektiv vhodný jak na reportáž, portrét, tak i na technickou fotku. Clona 1,4 – 2 vytváří u objektů nádherný bokeh a rozostření pozadí, ideální například na výtvarný portrét. Při zaclonění na f2,8 a více má už sklo dokonalou kresbu. Objektiv je velmi malý, lehký a rychle ostří. Prostě pohotová 50. P.S. Doporučuji používat s originální sluneční clonou, která objektivu spolehlivě prodlouží životnost (při ostření objektiv mění svoji délku a je tedy bez clony náchylnější na možné poškození).

 

3_skla_02_by_martinvlcek.comCanon 70-200mm f4 L USM

Nejsem fanoušek velkých a těžkých objektivů.. ale, když potřebuji sklo nad 50mm je pro mě 70-200 jasná volba. Jedná se o poměrně kompaktní, velmi dobře stavěný a univerzální objektiv v tom nejlepším slova smyslu. Velmi dobře zvládá fotit technickou fotku v ateliéru, architektonický detail a stejně tak i portrét. P.S. Při 70mm má v protisvětle krásné reflexy.

 

3_skla_03_by_martinvlcek.comCanon TS-E 17mm f4 L

Tento tilt shift objektiv je už pořádný kus skla a kovu. „Macík“ který si Canon nechal náležitě nacenit. Objektiv je primárně určený na focení architektury a interiérů a k tomu slouží skvěle. U jiných značek obdobný objektiv neexistuje. Unikátní je i to, že jde úspěšně kombinovat s Canon Extenderem  1,4. Pro mě toto sklo zásadně zvyšuje hodnotu systému Canon.

A co vy, jaké máte oblíbené skla?