Sony A7, A7r – víte kolik má nafoceno váš fotoaparát?

Technika

Máte bezzrcadlovku Sony Alpha A7 nebo A7R? Zajímalo by vás kolik má fotoaparát nafoceno snímků? Zajímají vás další metadata o snímku?

Mám pro vás odkaz kde zjistíte aktuální stav vaší mechanické závěrky. Je to jednoduché. Stačí nahrát na níže uvedenou stránku váš posledně nafocený snímek ve formátu JPEG nebo RAW. Fotka musí být bez úprav (přímo z fotoaparátu). Následně vám vyskočí aktuální stav sepnutí vaší mechanické závěrky.

www.apotelyt.com/shutter-count/sony-a7-actuations

Proč se zajímat kolik má váš fotoaparát nafoceno? Důvodů může být více. Např. ověření stavu fotoaparátu při jeho koupi z druhé ruky. Nebo pro vlastní orientaci kolik třeba nafotíte snímků za rok. Nebo zda už není nejvyšší čas preventivně vyměnit závěrku (z důvodu že už má nemálo naběháno).

Zjištěný stavu vaší závěrky by mělo fungovat pro fotoaparáty Sony A7, A7 II, A7 III, A7r, A7r II, A7r III a další. P.S. Na webu si po rozkřiknutí „plných metadat“ můžete zobrazit více informací o vašem fotoaparátu nebo snímku který jste nahráli. Osobně odzkoušeno na Sony A7 a A7 III.

A jak vypadá stránka apotelyt.com se zjištěným stavem závěrky?


Ať vám Sonka dobře slouží!

 

„Možná vás bude zajímat i recenze fotoaparátu Sony A7 III z pohledu 1,5 roku uživatelských zkušeností.“