Workshop divadelní fotografie v Plzni / 23. Mezinárodní festival Divadlo, Plzeň

Foto Life

V období 9.-17. září bylo v Plzni živo. Ve městě probíhal 23. ročník mezinárodního festivalu divadla. Měl jsem tu krásnou příležitost a s několika málo dalšími fotografy jsem zaznamenával tuhle napěchovanou kulturní záležitost. Denně jsme v průměru každý fotografovali 3 – 4 představení.. Rozmístili jsme se tak, aby jsme pokryli všechny inscenace, co se ten den pořádaly.

Spolu s přípravami, fotografováním, předáváním dat, rychlou postprodukcí, přepravou a večerními diskuzemi (nad místní dvanáctkou:) nám zbývalo jen pár hodin na spánek:)

Souběžně s festivalem, probíhal workshop, jehož jsme byli součástí. Cílem workshopu bylo dokumentovat, a v reálném čase skrze facebook a výstavu fotografií, propagovat samotný festival. Facebookový profil festivalu měl denně desetitisíce návštěv  – stránky žily a myslím, že s výsledky byla velká spokojenost.

Workshopu se účastnili výhradně studenti vysokých škol fotografie. „Osazeni“ byli Zlíňáci z UTB z ateliéru Reklamní fotografie a Opaváci z  ITF.
Za ně jsem jel já, Andrea Malinová a Lenka Bláhová.
V pokoji na hotelu Slovan jsem byl společně s Filipem Beránkem z UTB, který nám dělal online podporu a z press centra předával fotografie, které se umísťovaly na facebookovou stránku festivalu. Filip je fajn člověk s velkým pracovním nasazením a jsem rád že jsem na něj narazil.

Za lektory jsme měli výbornou partu, která se divadlem dlouhodobě zabývá – předávali nám spoustu užitečných rad jak se v tomto odvětví orientovat. Garantem dílny byl doc. Jaroslav Prokop. Dále lektorovali  doc. Josef Ptáček, Viktor Kronbauer, Jan Regal a za tiskaře byl pan Nehera.

Věřím, že se s ostatními brzy setkám na nějaké jiné kulturně-profesní akci..:)

A teď pár ukázek z letošního festivalu..