3 tipy jak se naučit pózovat

Inspirace, Svatební tipy

Jak se zlepšit v pózování? Všichni chceme vypadat dobře (nejen na fotografiích), ať už jde o momentku na sociální sítě, firemní portrét na web, nebo neformální rodinný snímek, umět dobře pózovat se hodí po každého.

Být modelkou nebo modelem není jen o štíhlé, atraktivní postavě a přitažlivém obličeji, patří k tomu i schopnosti jako znalost svého těla, spolehlivost, přirozenost, komunikativnost atd. Ale o tom třeba jindy. Zásadní schopností ženy nebo muže pohybujících se kolem modelingu je umět pózovat.

S lecčím vám může pomoci zkušený fotograf, ale věřte že i on má při focení plnou hlavu práce, i když to na první pohled často nevypadá – což je základ pro to aby se model cítil komfortně. Proto je velkou výhodou umět alespoň pár základních póz, co vám sluší v dané situaciJak tedy na pózování?

 

1, zrcadlo je váš přítel

Začínajícím slečnám / pánům doporučuji trénovat pózy a výrazy obličeje před zrcadlem. Větší zrcadlo s dostatečným odstupem je určitě výhodou. Je to nejjednodušší způsob jak si rychle ověřit, že vám daná póza sluší a zda máte „dotažené detaily“.

2, všímejte si svých rukou a nohou

Končetiny dokáží o člověku velmi mnoho prozradit, proto na ně při pózování nezapomínejte. Ruce a nohy přímo souvisí s řečí těla, tedy i s čitelností a s čistotou výsledného obrazu. Koukejte jak modelky málo či moc propínají ruce, kam ukládají prsty, jak stáčí boky, kam směřují ruce a nohy.. jak se orientují k fotoaparátu.

3, inspirujte se od nejlepších

Projděte si pár kvalitních časopisů zaměřených na současnou módů a lifestyle. Aby vám aktuální fashion, beauty, business atd. pózy seděly, je potřeba je trochu „nakoukat“. Všimněte si, že modelky dokáží i zdánlivě „malou změnou těla“ vytvořit zcela odlišný výraz celkového obrazu. Vnímejte vhodnost jednotlivých póz v kontextu okolí. Zkušený fotograf vám může dát tipy během focení, ale většina pózování by měla být na vás. A nebojte se, pokud nejste profesionální modelka, nikdo od vás nebude očekávat 100 dotažených póz za jednu minutu:)

Tedy načerpejte inspiraci a zároveň si sami utřiďte to, co se vám líbí, a co by jste rádi vyzkoušeli. Můžu doporučit časopisy / weby jako HARPER’S BAZAAR, VOGUE, ELLE pro muže např. ESQUIRE, MUŽIVCESKU.CZ

Focení může být zábava:) tak si ho užijte

 

Jednoduché pózy s častým využitím

 

Povedené neformální pózy pro ženy

 

Praktické tipy pro pózování mužů

 

Přehled póz pro ženy i s popisem od Czechoslovak Models

 

 

„Ještě vám to nestačilo? Pojďme na další.“

 

Sue Bryce a Bambi Cantrell vám ukáží co s horními končetinami

 

Užitečné sedící pózy od Lindsay Adler