3 tipy jak se naučit pózovat

Inspirace, Svatební tipy

Každý máme za život minimálně pár významných událostí, na kterých chceme vypadat dobře. Podívejte se na 3 základní tipy pro pózování, které jsou základem dobré fotky s lidmi.. Nezáleží na tom, zda jde o focení nevěsty během svatebního dne, portrét na firemním večírku, či neformální rodinná fotka. Umět dobře pózovat se hodí po každého.

Být modelkou / modelem není jen o štíhlé, vypracované postavě a přitažlivém obličeji, patří k tomu i schopnosti jako znalost svého těla, spolehlivost i spontánnost, komunikativnost.. ale o tom třeba jindy. Pro modelku je zásadní schopnost umět pózovat.

S lecčím vám může pomoci zkušený fotograf, ale věřte že i on má při focení plnou hlavu práce (i když to na první pohled nejde vidět – což je základ pro to aby se model cítil komfortně:). Proto je velkou výhodou umět alespoň pár základních póz co vám sluší.

Jak tedy na pózování?

1, zrcadlo je váš přítel
Začínajícím slečnám / pánům doporučuji trénovat různé pózy a výrazy obličeje před zrcadlem. Větší zrcadlo s dostatečným odstupem je určitě výhodou. Je to nejjednodušší způsob jak si rychle ověřit, že vám daná póza sluší a že máte „dotažené detaily“.

2, všímejte si svých rukou a nohou
Končetiny dokáží o člověku velmi mnoho prozradit, proto na ně při pózování nezapomínejte. Ruce a nohy souvisí s řečí těla, tedy i s čitelností a s čistotou výsledného obrazu. Koukejte jak modelky málo či moc propínají ruce, kam ukládají prsty, jak stáčí boky, kam směřují ruce a nohy.. jak se orientují k fotoaparátu.

3, inspirujte se od nejlepších
Projděte si pár časopisů zaměřených na současnou módů a lifestyle. Aby vám aktuální fashion, beauty a business pózy seděly, je potřeba je trochu „nakoukat“. Všimněte si, že modelky dokáží s každým záběrem fotografa změnit svoji pózu a výraz. Zkušený fotograf vám může dát tipy během focení, ale většina pózování by měla být na vás. A nebojte se, pokud nejste profesionální modelka, nikdo od vás nebude očekávat 100 dotažených póz za jednu minutu:)

Tedy načerpejte inspiraci a zároveň si sami utřiďte to, co se vám líbí, a co by jste rádi vyzkoušeli. Můžu doporučit časopisy / weby jako HARPER’S BAZAAR, VOGUE, ELLE pro muže např. ESQUIRE, MUŽIVCESKU.CZ

Focení může být zábava:) tak si ho užijte

Jednoduché pózy s častým využitím

 

Povedené neformální pózy

 

Praktický přehled póz pro ženy